Category: Online

Navigační aplikace Waze aneb pomocník pro řidiče

Navigace Waze je svým způsobem fenomén v rámci dopravních informací a jednou z největších komunitních aplikací. Waze je navigační software pro mobilní telefony i tablety. Tato aplikace je zcela zdarma! Software je představován coby GPS navigační software s atributy sociální sítě a počítačové hry.
 silnice
Podstatný rozdíl od komerčních produktů je vytváření mapových podkladů samotnými uživateli, rovněž i intenzivní příspívání k aktuální situaci a dění na silnicích. Systém Waze tak automaticky nabírá data o hustotě provozu a rovněž umožňuje uživatelům hlášení potenciální komplikace v dopravě. Díky velmi dobré základně, která je tvořena uživateli, obsahuje systém též informace o aktuálních uzavírkách na stávajících silnicích a to již od prvního dne dané okolnosti. Tím tak zdaleka překonává ostatní navigační aplikace. I ty, které jsou placené.
 
Navigační aplikace ukazuje i polohu policistů
 
Waze zobrazí i aktuální polohu hlídkujících policistů. I když se to některým nelíbí. Jiní jsou toho názoru, že naopak lidé poté řídí mnohem bezpečněji.
 umístění dle navigace
Přínos mapových podkladů
 
Předností je, že jsou zcela nezávislé na ostatních komerčních a dostupných podkladech. Od samého počátku jsou tvořeny jen uživatelskou komunitou Waze. Přestože kvalita celosvětového pokrytí má kolísavou tendenci, avšak u nás jsou mapy velmi kvalitní a použitelné pro navigování.
 
Každý uživatel aplikace Waze má možnost zapnutí režimu tvorba silnice. Program zaznamenává GPS trasu nové komunikace do mapy. Záznam se poté objeví právě v mapových podkladech serveru Waze. Pak jej ještě musí někdo z uživatelů dokončit a to nastavením jména, typu silnice či ulice. Po aktualizaci mapových podkladů se takto nová komunikace zobrazí ostatním uživatelům.
 
Další možností je tvorba nové silnice v mapovém editoru v prohlížeči. K dispozici jsou zcela detailní mapy od Googlu i Google Street View, které poskytnou takřka přesné zachycení situace v oblasti, kterou ještě žádný uživatel Waze neprojel.

Navigační aplikace Waze aneb pomocník pro řidiče
3.8 (76.67%)6

codalan.cz