Category: Nezařazené

Světla okolo nás

Možná jste si již všimli, že je okolo nás mnohem více světla, než tomu kdysi dávno bývalo. To je naprosto dobře, jelikož se můžeme cítit nejen bezpečně v šerých a tmavých uličkách, ale zároveň i příjemně v prostorách, které jsou osvíceny, ne příliš silným světlem, ale spíš takovým, které vytváří skutečně romantickou atmosféru. V podstatě dříve takové světelné zázraky neexistovaly, jelikož to umožnila až moderní technologie, kdy se kladl důraz nejen na ekonomiku, ale zároveň na ekologii. To vše vyústilo nakonec i v to, že světlo si můžeme pořídit takové, které má různou intenzitu svícení a pak ho umístit na námi zvolené místo.

mesto

Zářivky rozhodně nejsou škodlivé

Je pravdou, že i tato trubicová svítidla prošla skutečnou změnou. Dnes již nejen, že nejsou škodlivé pro náš zrak, ale jsou i úsporné. Dokonce díky tomu není nutností je instalovat pouze do tunelů, metra, uzavřených prostorů nebo kanceláří, ale výhodné jsou i na domácí použití. V podstatě se jedná také o podobné trubicové svítidlo, jen technologie LED zářivek je tak trochu jiná, především úsporná a to klidně i o 50 %, což je znát. Jejich výhodou je, že se vyrábí v různých délkách, tudíž se prakticky hodí jak do malých, tak větších prostorů. Například zářivka T5 je naprosto ideální jak pod kuchyňskou linku, tak třeba na osvícení akvária.

neon trubiee

Stejný vzhled, ale jiný vnitřek

Navenek se skutečně jeví LED zářivky úplně stejně jako klasické. Je pravdou, že to co je odděluje, je prakticky nitro, neboli jejich tělo. Nejsou tak náchylné k rozbití, protože nejsou ze skla, neobsahují jedovaté plyny a také velmi efektivně přemění elektrickou energii na světlo, které především nebliká a svítí ihned. Navíc jejich životnost je neskutečných 25 000 až 50 000 hodin. Díky těmto parametrům nevadí trochu vyšší pořizovací cena, jelikož kvalita světla je naprosto dokonalá. Jejich světelný tok není třeba nijak upravovat a co je jejich další předností, tak je to, že jejich výkon časem neklesá.

codalan.cz