Category: Nezařazené

Bezpečný nákup na internetu

Každým rokem so zvyšuje počet lidí, kteří své vánoční dárky shání na internetových obchodech. Přímo úměrně se také zvedá počet zákazníků, kteří jsou podvedeni internetovými podvodníky a hackery, kteří svoji oběť okradou o peníze nic netušící uživatele. Projděte si tento návod abyste zjistili, čemu se vyhnout při nákupech na internetu.
vánoční balíček
Dříve než se vrhnete do internetového nakupování vánočních dárků, ověřte si, jestli váš domácí počítač není infikován nějakou hrozbou. Aktualizujte antivirový program, pokud ho nemáte tak určitě váš první krok bude jeho instalace. Pokud je váš počítač infikován, může hacker při vaší internetové platbě jednoduše zjistit vaše údaje k platebnímu účtu a okrást vás o vaše peníze.
Vždy před nákupem si vyhledejte internetové recenze na obchod, na kterém nakupujete. Zjistěte, jestli zákazníci dostali to, co si objednali, není totiž lehké vracet pár dní před Vánoci dárek zpět a chtít ten, co jste si objednali.
Vyhýbejte se až lákavým nabídkám. Pokud se vám nabídka na internetu zdá až neuvěřitelná, tomuto internetovému obchodu se raději vyhněte a běžte hledat jinak.

Ověřte si, zda v řádku adresy webu je nastavené šifrované připojení, to poznáte tak, že před adresou je šifrovací protokol https:// a jestli při platbě kartou používá obchodník ověřené a zavedené platební terminály jako GoPay.
Nakupujte pouze doma ze svého internetu. Nikdy nenakupujte z veřejné Wi-Fi a ujistěte se že je připojení zabezpečené. Bez šifrování může vaše data kterýkoliv hacker zneužít a získat tak od vás údaje k vaší platební kartě.
peněženka pod lupou
Samozřejmě poslední rada je, používejte vlastní rozum! Neskákejte lidem na špek a nejdříve si vaši objednávku vždy dvakrát rozmyslete. Nevěřte zajímavým nabídkám a vždy si ověřte reputaci dodavatele. Pokud si nejste jist, vždy plaťte zboží dobírkou, tímto způsobem zamezíte tomu, aby vám někdo peníze odcizil a vy byste pak nedostali váš objednaný produkt.

codalan.cz