Category: Nezařazené

Co s vámi udělají stresové hormony


Víte, jakou výhodu měli lidé, co tu žili před námi? Neznali chronický stres. Možná namítnete, že se přece nemohli mít tak fajn, když neměli k dispozici takovou techniku, co známe dnes, ale „není všechno zlato, co se třpytí“, jak praví přísloví. Chronický stres je jedna z nejnebezpečnějších věcí současné doby, a máte-li strach z rakoviny či infarktu nebo mozkové mrtvice, pak jej klidně hoďte za hlavu, protože právě stres vás k těmto civilizačním chorobám bezpečně dovede, a naopak bez něj se jim můžete docela dobře vyhnout. V důsledku chronického, byť mírného, stresu dochází k neustálému vyplavování stresových hormonů (kortizolu a adrenalinu) a trvá-li tento stav dlouho (měsíce až roky), objeví se adrenální únava.

partneři v přírodě

Ta se postará v rámci hormonální nerovnováhy o deprese, přibírání na váze, únavu, špatný spánek a zanášení organismu toxiny v důsledku přerušení přirozeného detoxikačního procesu. Jedním z projevů adrenální únavy je i pokles či ztráta erekce a chuti na sex. Co s tím? Řešení je tak snadné, až tomu možná ani neuvěříte. Spočívá ve dvou bodech. Tím prvním je užívání protistresových bylinek, kam patří Kotvičník zemní, Ženšen nebo Maca peruánská. Říká se jim „adaptogeny“, protože přizpůsobují tělo na stres tím, že nastolují ztracenou hormonální rovnováhu.

partneři v posteli

Tím pádem je pak snazší stresovým vlivům čelit a hlavně se dobrat k tomu důležitému druhému bodu, a sice k jejich postupné eliminaci. Dejte si tu práci a všechny stresory, co vás každý den otravují, si napište do poznámkového bloku a vypracujte si i scénář, jak se jich zbavíte. Někdy do hry vstupují různí lidé a vaším úkolem je být asertivní, nikoho neurážet, ale také se nikým nenechat vtáhnout do stresujících negativních vzorců chování. Budete-li ve své práci důslední, nebude vás muset zajímat Viagra, jak funguje, ani její cena, je to navíc syntetický preparát s hromadou potenciálních nežádoucích účinků.

codalan.cz