Category: Nezařazené

Co vše by mělo zvládnout batole?

V období mezi prvním a třetím rokem života, udělá dítě, tedy batole, neskutečné pokroky. Ještě před rokem před Vámi leželo bezbranné miminko, které bylo zcela závislé na vaší péči a pozornosti. Na konci tohoto období před Vámi bude stát s nadsázkou samostatný jedinec, kterého jste z velké míry již zformovali pro celý jeho další život. Batolecí období je totiž jedním z vůbec nejdůležitějších období v životě člověka. Snažte se proto, i když je to někdy velmi náročné, každý den dítěti poskytnout podmínky pro to, aby se mohlo rozvíjet správným směrem, aby z něj jednou vyrostl schopný, zdravý, psychicky vyrovnaný jedinec.
tlusté mimino
Samostatná chůze a první věta
Kolem prvních narozenin v životě vašeho dítěte nastanou velké okamžiky. Kromě toho, že s vaší pomocí sfoukne první svíčku na dortu, pravděpodobně objeví kouzlo samostatné chůze, ve které se velmi rychlým tempem začne zdokonalovat. Jen co si dítě začne být v chůzi jisté, začne zdolávat schody, samozřejmě nejprve s vaší pomocí a ochranou. Kolem dvou let je dítě již schopné samo schody vyjít i sejít. Kolem roku a půl jej můžete zkusit posadit na první motorku, aby se naučilo samo odstrkovat nohama. Pokud jde o řeč, ta by měla jít kupředu ruku v ruce s vývojem hrubé i jemné motoriky.
spící batole
Takže kolem prvních narozenin se můžete těšit na první slova a ve dvou letech již na celé krátké věty, které mohou být pro lidi z okolí někdy nesrozumitelné. Neustále však přibývá dětí, u nichž je nástup řeči značně opožděný a ještě ve třech letech mluví pouze v jednoduchých slovech. Je na vás a vaší dětské doktorce, zda se v tomto případě rozhodnete pro návštěvu logopedie.
holčička a pampeliška
Jaké další činnosti Vaše dítě do tří let zvládne?
· Přechod na nočník
· Smrkání do kapesníku
· Samostatné stolování
· Samostatné oblékání
Vyrovnání se s příchodem mladšího sourozence do jeho života

codalan.cz