Category: Nezařazené

Facebook jako druh závislosti

Dnešní moderní společnost tráví na Facebooku a obecně na sociálních sítích obrovské množství času. A tak se není čemu divit, když si na nich vypěstujete závislost. Máte pocit, že jste taky závisláci? Pak nikam neodcházejte a čtěte dál. Najdete zde 7 příznaků závislosti na Facebooku.
sociální síť facebook
1.       Nekonečné sjíždění Facebooku
Takovým základním příznakem závislosti na Facebooku spočívá v tom, že na něm trávíte velké množství svého volného času. Neměli byste trávit na Facebooku víc jak hodinu denně. Pokud tuto „hranici“ výrazně přesahujete, měli byste zvolnit.
2.       Všudypřítomná kontrola
Neustále otvíráte Facebook a sledujete, zda vám někde neokomentoval profilovku, či nedal lajk na váš nejnovější příspěvek.
3.       Paranoia
Napsali jste zprávu a váš protějšek už čtvrt hodiny neodpovídá? Teď si pravděpodobně myslíte, že už o vás nemá zájem. Váš vztah už nemá cenu. A určitě vás právě teď podvádí. Realita může být taková, že si odskočil na toaletu vypustit krakena a začetl se do obalu vůně do WC.
4.       Narozeniny
Neznáte datum narození žádného kamaráda a vždy se spoléháte, že vám to Facebook připomene. A když už máte narozeniny vy, celý den se z Facebooku nehnete a co chvíli máte nutkání kontrolovat, kdo všechno už vám poslal přání.
5.       Lidé bez Facebooku
Stále nemůžete pochopit, jak je možné, že dneska ještě existují lidé, kteří nemají založený Facebookový účet. Díváte se na ně jako na podivíny nebo mentálně narušené jedince.
6.       Statusy
Jakmile se něco stane, ihned máte pocit, že se to musí dozvědět všichni. Takže to neustále ventilujete ven prostřednictvím příspěvků. Ale většinou se jedná o nudná sdělení typu: „Snídám.“ „Báječně jsem se naobědval.“ „Byl jsem vyvenčit psa.“ Věřte, že to nikoho moc nezajímá.
7.       Množství přátel
Schválně, kolik máte přátel na Facebooku? 50? 100? 500? Nebo dokonce víc? Pokud si bezhlavě přidáváte každého, na koho narazíte, měli byste s tím skončit. Určitě většinu z nich ani neznáte. Víc přátel neznamená větší oblíbenost. Pouze vyšší ego.
ikony na mobilu
Chcete se zbavit závislosti?
Vidíte se v tom? A chcete s tím něco udělat? Pak se zkuste na Facebook vůbec nepřihlašovat. Začněte chodit ven s přáteli nebo jen tak do přírody. Místo vysedávání u Facebooku začnete třeba cvičit. Konverzujte s ostatními v reálném životě a ne prostřednictvím internetu. Zkrátka se to snažte co nejvíc omezit.

codalan.cz