Category: Nezařazené

Jaké mají zlatá čísla nevýhody

Není pochyb o tom, že zlato je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších materiálů. Je vysoce ceněno pro svou krásu a vzácnost, ač jiné jeho vlastnosti už nejsou tak pozoruhodné. V porovnání s některými jinými, často užívanými kovy, je měkké a s nízkou teplotou tání. Je proto používán především na výrobu šperků a dekorativních předmětů.číslice se zlatými okraji

Zatímco v běžném elektrotechnickém průmyslu o zlato téměř nezavadíme (i když i ono má někdy své použití), v klenotnictvích a šperkařstvích jej najdeme mnoho. Jeho cena je sice vysoká, ale plně odpovídá tomu, nakolik si ho my lidé ceníme.

Ovšem vyrábějí se z něj nejen šperky, ale někdy i užitkové předměty. Příkladem mohou být zlatá čísla VIP čísla, která mají v domácnosti mnoho využití. Tím nejtypičtějším je nejspíš jejich pověšení venku jako označení domu.

Je sice pravda, že ve většině těchto případů se nejedná o pravé zlato, nýbrž o kov, plast či dřevo natřené barvou v příslušném odstínu. Přesto se najdou lidé, kteří chtějí mít domovní čísla ze skutečného, pravého zlata, a mají dost peněz na to, aby si to mohli dovolit, případně jej takový už koupili, což bývá případ zejména historických budov.

To vše zní dobře, je to ale skutečně vhodný materiál pro podobný účel? Podívejme se na jeho typické vlastnosti. Nízká teplota tání nepředstavuje problém, neboť i tak je dostatečně vysoká, aby jej ani nejvyšší letní teploty a celodenní pobyt na slunci nepoškodili. S tímto problémem si tedy nemusíme dělat starosti.

Máme tu však jiný problém. Tím je měkkost tohoto materiálu. Například během silného větru či dokonce vichřice není vzácností, že do něj narazí poletující předměty a poškodí jej. S tím však musí majitel počítat a řádně se proti tomu zabezpečit, například umístěním na dostatečně chráněném místě.zlaté číslo na podstavci

Jinou potíž představují zloději. Není třeba říkat, že tento výrobek má velkou hodnotu, zvláště je-li navíc také umělecky zpracován. Pro člověka, který se chce rychle obohatit, není nic jednoduššího, než během vaší nepřítomnosti přelézt plot a jednoduše je sebrat.

Jak je vidět, možná je přeci jen lepší spokojit se s napodobeninou. Ta přeci jen alespoň vydrží mnohem déle, pokud je řádně zpracovaná.

codalan.cz