Category: Nezařazené

Je fajn, když práce není koníčkem

Není Vaše práce zároveň Vaším koníčkem? Ne? Tak to je dobře. Protože, pokud se koníček stane výdělečně činným, přestává být obvykle koníčkem. Lidí, kteří mají práci skutečně zároveň jako koníček je opravdu málo. Práce Vás může více či méně bavit, ale i ta nejlepší práce často leze na nervy, protože Vás štvou kolegové v práci, zákazníci, administrativa a byrokracie, inovace technologických či metodických postupů a tak dále a tak dále. Jsou lidé, kteří mají docela fajn práci, která je baví, ale je to práce. Stejně tak jsou lidé, které jejich práce nebaví, ale i tak mohou být rádi, že ji mají, protože zde nejsme pro zábavu, ale proto, abychom si plnili určité povinnosti.

fotoaparát Yashica

To, co k životu ovšem určitě každý potřebuje je nějaký koníček. Jsou lidé, kteří jsou v tomto ohledu mimořádně aktivní. Mají neuvěřitelné množství zájmů a spolu s tím i známých. To ovšem není nutné. Nemluvě o tom, že hobby také vyžaduje určité investice.

Když se věnujeme nějakému hobby, je to možná jediný způsob, jak se dostat k sobě samému, jak dokonale zregenerovat a pročistit si mysl. Nejen, že se bavíme tím, že se věnujeme své oblíbené činnosti, ale zároveň udržujeme v harmonii svůj život. Ten profesní i ten soukromý. A někdy máme i vedlejší produkty našeho snažení. Pokud je naším koníčkem zahrada, potěší nás ředkvičky a rajčata, pokud jsme domácí kutilové, manželka ocení novou spíž, kde může ukládat zavařeniny. Ovšem jedná se jen o vedlejší záležitost. Takový bonus navíc.
průhledné figurky

Někteří lidé koníčky nemají. Ne snad, že by byli líní, ale veškerou energii věnovali zaměstnání a výchově dětí a tito lidé mohou na stará kolena zjistit, že vlastně neví, co s volným časem. Pokud nemáte žádné zájmy, rozhodně byste to měli co nejdříve změnit, protože je to důležité, abyste dokázali být v životě šťastní a spokojení. A to určitě chcete. Nebo snad ne?

codalan.cz