Category: Nezařazené

Koukej zmizet

Majitele, či nájemníky bytových jednotek to asi tak trápit nebude. I když některé případy se mohou týkat i jich. Ovšem obyvatelé rodinných domů o tom vědí své. Nežádoucí návštěvníci zahrad a sklepů je dovedou celý rok pěkně potrápit.

krysa

Nechceme je

· Slimáci
Mor zahrad posledních let. Hnusné, oranžové, tlusté potvory, ze kterých se člověku zvedá žaludek a které se na úrodu na zahradě vrhají po stovkách. Účinné prostředky proti nim sice existují, ale zbavíte se jedněch a hned dorazí další. Je to marný boj. Leda si na zahradu koupit speciální druh kachen – indické běžce. Ti jediní si na nich pochutnají. Ale zda Vy si pak pochutnáte na podzim na kachně, když se živila celé léto slimáky?

mravenci

· Krtci
Starý dobrý krteček. Kreslená postavička, kterou milují děti i dospělí v mnoha zemích světa. Ovšem ten skutečný, který nám dělá hromádky na zahrádkách, ten už tak rozkošný není. Tipů, jak se ho zbavit, existuje dlouhá řada, funguje ovšem máloco. Vyženete-li ho od Vás, skončí většinou u sousedů.

· Kuny
Tyhle potvůrky dovedou zatopit hlavně v chladnějších měsících majitelům aut, do kterých si rády zalézají a překusují kabely. Také si mohou pochutnat na našich slepicích nebo se nám usídlit třeba na půdě. Můžete proti nim vyzkoušet ultrazvukový odpuzovač. Více na .

· Mravenci
Ti lesní jsou zajisté užiteční a staví si krásná mraveniště. Ale rezatí mravenci usídlení na zahradě, kteří si dělají mraveniště v dětském pískovišti nebo v trávníku, to ne, ne, ne. Ani ti, co se rozhodnou vydat se na výpravu do kuchyně a pěkně si jdou v řadě za sebou. To je čas vyrazit do hobby marketu pro nějaký účinný přípravek na jejich zneškodnění.

krtinec

· Hlodavci
Doma v teráriu nebo v kleci jako domácí mazlíčci jsou možná fajn, ale taková myš ve spíži nebo ve sklepě, to není žádná legrace. Ideální je mít šikovnou kočku, která si s ní poradí a přinese nám ji zakousnutou k nohám.

codalan.cz