Category: Nezařazené

Malý, ale náš

Jestliže se chcete zbavit podnájmu nebo opustit společné bydlení s rodiči, máte na výběr z koupě bytu nebo pořízení si vlastního domu. Ani jedno není zrovna levná záležitost. Pokud toužíte po vlastním bydlení se zahradou a nechcete příliš dlouho čekat, než si klasický dům postavíte ať už svépomocí nebo prostřednictvím stavební firmy, tzv. na klíč, pak je zde varianta montovaných domů. Do svého nového domu pak vaše kroky povedou ve velmi krátké době.
malý dům s bazénem
Materiál
Nejčastěji používaným materiálem pro stavbu montovaných domků je dřevo. Některé modely jsou ovšem připraveny z výroby tak, že je stačí jednoduše poskládat jako stavebnici. Existují domy typu bungalov, které mohou mít i přes jedno sto čtyřicet metrů čtverečních a dají se postavit během několika málo dnů. Úpravy vnitřních prostor pak zaberou zhruba jeden měsíc.
luxusní dům s bazénem
Jak vše probíhá
Jednotlivé části jsou vyrobeny tak, aby jejich montáž zvládl i laik. Podkladem je základová deska, na kterou se sestaví jednotlivé díly, ty jsou k sobě přidělány spojovacím materiálem. Poté následuje zateplení, montáž oken a dveří, střecha, připojení na kanalizační, energetickou a vodní přípojku. Vše je přizpůsobeno tak, aby se nemusely dělat dodatečné úpravy a aby byl snadný přístup k rozvodům. Oproti klasicky stavěnému domu je úspora neuvěřitelných čtyřicet procent.
Do nového se pak můžete nastěhovat do jednoho měsíce od položení podkladové části domu. Pokud vám plocha domu nebude v budoucnu stačit, pak není nic jednoduššího, než přistavět, a to díky již zmíněnému stavebnicovému systému. Obdobným způsobem můžete pořídit i garáž pro váš nový automobil nebo dílnu pro ty, kdo se rádi věnují kutilství. Prostě systém těchto domů je velice variabilní.
Co se týká funkčnosti nebo životnosti, nemusíte mít obavy z toho, že takto rychle postavená stavba nevydrží víc než ostatní z cihel nebo betonu. V tomto směru si s nimi rozhodně nezadá. A pokud byste zatoužili po trošce extravagance, jistě najdete v nabídce i díly atypické.

codalan.cz