Category: Nezařazené

Nakupování nebo psychiatr?

Určitě se každému z nás líbí, když máme na sobě něco nového a draze vypadajícího. Nikomu se přeci nelíbí nosit stejné věci pořád dokola. Vždyť je to okoukané! Měli bychom si však uvědomit, jestli nám to za ten pocit stojí. Ať se necítíme šťastní, že jsme si koupili něco nového, ale zároveň zklamaní za útratu mnoha peněz.
nákup i s lístkem
Nejsem shopaholik?
Ne každého nakupování baví, ale každý je rád za něco nového. Pokud si však věci kupujete s větou „To by se mi mohlo hodit“, už to moc v pořádku není. U nových věcí máte cítit potřebu a vědět na co je přesně potřebujete. Pak to dopadá, že vám v šatníku visí troje soupravy do fitka a vy přitom sedíte doma u televize a jíte zmrzlinu.

Nákupy mě uklidňují lépe než psychiatr
Všimli jsme si však kolik peněz jsme utratili za ty nové boty, kvůli rozchodu s přítelem? Za novou bundu, kvůli nezdaru v práci a nový zlatý řetízek, protože si přijdete, že budete krásnější? Rozhodně více než za psychiatra.
barevné košile na ramínkách
Utrácím a nejde přestat!
·         Zkuste se vyhýbat regálům s oblečením a vším, co by vás mohlo zastavit a vyprázdnit vaši peněženku
·         Vezměte si účtenky za všechny ty nové věci a spočítejte si sumu, kterou jste za ně dali
·         Řekněte si, jestli vám to za to stojí, jestli to opravdu potřebujete a vynosíte
·         Najděte si levnější činnosti na uklidnění a odreagování
–          Čtěte si
–          Zajděte s kamarádkou na čaj
–          Cvičte
–          Vyjděte si s přáteli
·         Odložte si nadbytečné peníze do prasátka bez víka na otevření

Za peníze si štěstí koupit můžete, ale koupením 20 triček, 5 riflí a 3 bund, vám dá pocit štěstí do doby, než na vás zase začnou působit obnošeně. Takže byste si zašli koupit další a utratili tak další sumu za nové oblečení. Nehledejte útěchu v nakupování. Kdo vás utěší až vám dojdou peníze z věčných a probrečených nákupů? Radši si kupte například štěně. To vás obšťastní mnohem více a mnohem déle. Navíc to vyjde levněji.

codalan.cz