Category: Nezařazené

Nemoc, která mění charakter

Je velice smutné, když na vašeho blízkého člověka začínají doléhat problémy, jež jsou spojené s přicházejícím stářím. Zejména takové, které se týkají jeho mentálního zdraví.
· Ačkoliv to byla dříve osobnost, která sršela vtipem a rozhodně by nikdy nikomu ani slovíčkem neublížila, najednou ji nepoznáváte.
· Pro ostré a mnohdy i zlé slovo nejde daleko, a dokonce neváhá i vás obvinit z nějakých nekalostí.
· Kdo takovou situaci nezažil, asi si ji umí jen těžko představit.

otázky

Je určitě zapotřebí velké trpělivosti a pochopení, protože to není ničí vina. Takto se chová člověk nemocný, jehož mysl ovládá Alzheimer. Nevyléčitelná nemoc, která si bere z člověka to nejdůležitější – jeho osobnost. Starat se o takto nemocného člověka musí být velice vysilující. A to nejen fyzicky, ale hlavně duševně. Není možné nemocného ponechat třeba jen chvilku o samotě. Proto je například i problém jen dojít na nákup. Stále musíte mít někoho, kdo je ochoten na tu chvilku za vás zaskočit. Po několika měsících nebo i týdnech je pečovatel na pokraji zhroucení.

Není potřeba se psychicky zničit

Určitě bude tedy lepším řešením najít vhodné zařízení, ve kterém budete mít jistotu, že je o vaši maminku nebo tatínka skvěle postaráno. Osoby, které trpí stařeckou demencí, Alzheimerovou chorobou nebo jiným mentálním onemocněním, mohou najít náhradní domov se zvláštním režimem praha.

o Posláním tohoto zařízení je nejen poskytnout veškeré služby, které klient potřebuje, ale také maximální snaha o zachování soběstačnosti a dovedností, kterými vládl před svým onemocněním.

nemoc demence


Kromě toho máte naprostou jistotu, že je váš blízký v bezpečí a cítí se opravdu jako doma. Ačkoliv se nemoc nedá zastavit a senior se tedy stále více propadá do své nemoci, mají zaměstnanci stále na paměti dodržování a respektování jeho práv, a hlavně zachování lidské důstojnosti.

codalan.cz