Category: Nezařazené

Není půjčka jako půjčka

Pokud si dnes člověk potřebuje půjčit peníze, má k tomu celou řadu příležitostí. Poskytovatelů je totiž víc než dost a pokud někdo neví, kde je hledat, stačí mu, aby zapnul televizi, připojil se na internet nebo otevřel nějaký plátek a zaručeně se mu tam bude přinejmenším některý z nich nabízet.
plná peněženka

Ovšem je tu jeden problém. A sice to, že ani bankovní, ani nebankovní poskytovatelé nepůjčují každému, kdo se na ně obrátí, jako smyslů zbavení. Potřebují mít jistotu, že jim bude také vše řádně vráceno, a proto si u půjček nastavují taková pravidla, jež by jim měla takovou jistotu dát.
A potíž je v tom, že ne vždy dokáže ten který žadatel kladeným požadavkům vyhovět. Přičemž bývají nejčastějším kamenem úrazu žadatelovy příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků.
A ten, kdo nesplňuje to, co se od něj očekává, mívá smůlu.
I když zase až takovou úplnou smůlu mít nemusí. Protože se u nebankovních institucí nabízí třeba i hypotéka bez registru, u níž zmíněné problémy nemusí problém představovat. I zde si totiž poskytovatel klade podmínky, ale takové, jež dokáže splnit i ten, kdo má jen zanedbatelné příjmy či nějaký záznam v registrech. Pokud tedy toto skýtá naději na to, že bude dotyčný přesto schopen splácet, a pokud má dotyčný navrch i nějakou nemovitost, kterou by mohl nabídnout coby zástavu.
visící peněženky

Protože tak to tu chodí. Člověk dá do zástavy nemovitost, jejíchž několik snímků zašle nebankovní společnosti k posouzení, vyplní nenáročný formulář na internetu a díky tomuto už jsou peníze – až sedmdesát procent odhadní ceny zmiňované nemovitosti – pomalu na dosah ruky. Pak už totiž zbývá jenom projednat detaily se zástupcem oné nebankovní společnosti, podepsat smlouvu a nechat si převést peníze na účet, odkud už si je lze vybírat a nakládat s nimi, jak je libo.
A díky dohodnutým a optimálně nastaveným splátkám pak bude hračkou i jejich vrácení.
Takže všichni mohou být spokojeni. Možná i vy, pokud byste snad podobnou půjčku potřebovali.

codalan.cz