Category: Podnikání

Odložte mobil a raději se zhoupněte na houpačce

Když darujete vaší desetileté dívce mobilní telefon, třeba tlačítkový, bez přístupu k Internetu, aby jej využila na volání s vámi a na odesílání textových zpráv, bude z něj mít jistě radost. V takovém případě (pokud se využívá v rozumných mezích) je to skvělý pomocník pro rodiče a děti, kteří se spolu dorozumívají v době, kdy si nejsou fyzicky nablízku, například pokud jedou děti na školní výlet.

dítě na houpačce

Jakmile se však dostaví chvíle, kdy jste spolu a máte na sebe dostatek času, odložte telefon, vypněte jej a uvědomte si, že je mnohem důležitější fyzický kontakt a radost z pohybu. Věnujte dětem svůj čas pro aktivity smysluplné, co je naplní štěstím, a co jim také dají něco do budoucna. Co si odtud odnesou do dospělosti. Bude se jim to hodit do jejich nadcházejícího vztahu.

dřevěná houpačka

Možná byste sami nevěřili tomu, jak velký význam má domácí houpačka pro děti. Zdánlivá hloupost, kterou objevíte na kdejakém dětském hřišti, ale ve skutečnosti právě takovéto předměty dovedou život povznést na vyšší úroveň.

Houpání posiluje psychiku v mnoha směrech – tímto je řečeno vše podstatné, houpání je svérázný pohyb, který má přímý pozitivní vliv na mozek a nervovou soustavu a lze jej s trochou nadsázky přirovnat k masážím. Jestliže se vám věnuje masér – skutečný profesionál, odcházíte odtud s úžasnými pocity, a to samé můžete zažít po houpání na houpačkách. Toto je také jeden z důvodů, proč již za socialismu, kdy do vesnice přijeli komedianti, byly permanentně obsazené hlavně houpačky, zatímco o jiné atrakce takový zájem nebyl.

Houpání pro dospělé – domníváte se, že houpačky jsou jenom pro děti, a že se nesluší, aby dospělý chlap bláznil na houpačce, podobně jako jeho ratolesti? Pak se hluboce mýlíte, protože houpačky jsou pro dospělé možná ještě důležitější, a poslouží jako vynikající antistres. Zbavit se některých stresových vlivů je dnes velmi obtížné, přitom houpačka se vám přímo nabízí v tomto směru jako skvělý společník.

codalan.cz