Category: Nezařazené

Papírové ruličky, ruličky…. a zase ty ruličky!


Pletení z papírových ruliček se stalo za poslední roky velmi populární. Z papírových ruliček, které je možno si zakoupit již hotové nebo vyrobit doma, lze vyrobit velké množství různorodých výrobků jako jsou např. koše, dekorace v podobě hvězdy, srdíčka a mnohé další. O tom, jak „plést“ se na internetu dočtete spoustu informací, můžete shlédnout videa, která poskytují přímo návody na výrobu konkrétních předmětů. My se však nyní zaměříme na samotný základ tohoto pletení a ten představují papírové ruličky.
prázdný papír
Z čeho můžeme vyrobit papírové ruličky na papírové pletení?
– Nejrozšířenějším a nejpoužívanějším papírem je papír novinový. Abychom docílili bílých nebo našedlých ruliček, je třeba použít bílý okraj a mít jej při motání dál od sebe, končit jím.
– Další možností je průklepový papír, jehož výhodou je jeho krásně bílá barva, proto se ideálně hodí na bílé výrobky a není potřeba je jej už dále barvit. Dnes je však průklepový papír obtížněji dostupný v běžném papírnictví, k dodání je spíše přes internet. Je velmi tenký, proto je vhodný i na malé, „titěrné“ věci jako např. vajíčka, zvonečky apod.
– Dalším oblíbeným papírem je balící papír Havana. Podobá se novinovému, ale výhodu má v tom, že je z obou stran stejný, takže vám nikde nebude vykukovat nic nežádoucího. Tento papír je trošku lesklý, a právě tato vlastnost usnadňuje motání ruliček.
– K motání papírových ruliček se využívají i Zlaté stránky, které jsou však dnes již téměř nedostupné, protože už se nestisknou. Tyto ruličky s tiskem po nabarvení získají zajímavou strukturu, kdy tisk prosvítá přes barvu. Na takovéto ruličky je možno také využít také ÚZ (Úplné znění zákonů), ovšem takovéto knihy jsou již poměrně drahé.
poskládané noviny
Pokladní kotouče představují další možnost. Jsou dobře dostupné, levné, avšak nevýhodou je, že z jednoho kotouče příliš ruliček nezískáme. Výhodou je bílá barva ideální např. na bílé koše.
– Vyrábět ruličky je možné i z běžného kancelářského papíru. Vzhledem k jeho tvrdosti se s ním však dosti obtížně pracuje.
– Poslední možnost představují barevné papíry.Opět jsou však ruličky tvrdší jako v případě papíru kancelářského.

codalan.cz