Category: Nezařazené

Péče o pleť v zimě

·         O svou pleť bychom se měli samozřejmě starat po celý rok, ale v zimě naši péči vyžaduje dvojnásob, neboť suchý a mrazivý vzduch ji příliš nesvědčí. Pleť se stává křehčí, ztrácí svou přirozenou elasticitu a mohou se objevit červené rozšířené žilky.  Na co bychom se tedy primárně měli zaměřit? Na nákup přípravků, které pleti zajistí dostatečnou ochranu před mrazem a změnami teplot a dále dostatečnou hydrataci. V zimě máme většinou nižší spotřebu tekutin než je tomu v létě, přesto právě dostatečný pitný režim Vaší pleti v zimě pomůže. Nezapomínejte na něj!
 obličej v roláku
·         Dále bychom neměli zapomínat na ochranu před UV zářením, a to především při pobytu na horách, kde pokud máme štěstí, září ostré Slunce a můžeme se v obličeji spálit podobně jako v létě. Použijte krém s ochrannými UV filtry (SPF alespoň 15). Dobrou volbou může být i kvalitní hydratační make-up. Ten by neměl obsahovat pudr, protože ten pleť zbytečně vysouší. Přípravky ale samozřejmě volte s ohledem na kvalitu Vaší pleti a Vaše stáří.
 hlava s kapucou
·         Vaše rty ocení, pokud jim budete věnovat podobnou péči jako pleti. Na trhu existuje celá řada kvalitních tyčinek, balzámů a dalších přípravků, které jsou určeny k ochraně a hydrataci rtů. Je dobré mít vždy nějaký z těchto přípravků v kabelce či kapse kabátu. Obstarejte jeden i Vašim partnerům, v zimě jej určitě ocení. A vy vlastně také.
 oční krém
·         Většina z nás chodí v zimě zahalená tzv. od hlavy až patě, ale ochranu před zimou si zaslouží i Vaše ruce. Několikrát za den je namažte krémem, v ideálním případě zvolte takový, který je určen k péči o ruce v zimě. Samozřejmostí by mělo být nošení rukavic. Jen tak se vyhnete zmrzlým, popraskaným rukám. Pokud se Vám tvoří na rukách prasklinky svou péči o ruce ještě zintenzivněte. Namažte je na noc vazelínou a zabalte do bavlněných rukavic, nechte si udělat zábal rukou u manikérky nebo si doma sama vytvořte např. medovou lázeň (med + ohřáté mléko), do které ruce na chvíli ponoříte.

codalan.cz