Category: Nezařazené

Přípravky pro zvýšení PH vody v bazénu

Vlastníte domácí soukromý bazén? V tom případě jistě víte, že je k čištění vody potřeba chemie a nesmí se podceňovat ani hodnoty pH.
Voda se musí udržovat v optimálních podmínkách, aby se v ní nemnožily mikroby a bakterie. Je nezbytné pravidelně hodnoty kontrolovat a doplňovat podle potřeby. Jedná se jak o bazénovou chemii určenou k čištění, tak také o hodnoty pH.

vlny

Snížená hodnota

Snížená hodnota znamená, že ji musíte navýšit, aby se opět dostala do optimální hranice. Přípravek pH plus je určen pro speciální navýšení této hodnoty.

  1. Základní hodnota by měla činit 6,8 až 7,5. Pokud je v tomto rozmezí, pak máte podmínky optimálně nastavené a nemusíte si s ničím dělat starosti. Kontroly hodnot provádějte pravidelně nejméně jednou za 14 dní. V období koupací sezóny a přes letní období je nezbytné provádět kontroly častěji. Jakmile je voda více zatížena, koupeme se více nebo častěji, a teploty šplhají vysoko, je potřeba na to dávat pozor, protože se voda vystavuje vyššímu riziku znehodnocení vlivem tepla a vlivem častějšího koupání.
  2. Zvýšení se provádí velice snadno, stačí si k tomu koupit speciální přípravek. Ten se dá zakoupit v granulové verzi nebo kapalné.
  3. Oba dva typy přípravků obsahují velice účinné složky, jež vám vodu okamžitě nastaví do optimálních hodnot. Optimální hodnota je 6,8 až 7,5. Je však nezbytné dodržet správné dávkování. To určuje každý výrobce na obalu svého výrobku.

šplouchnutí

  1. Právě tato hodnota je základním faktorem účinnosti i u ostatní chemie a dalších čistících přípravků. Pokud nebude hodnota pH správně nastavena, pak se vám může stát, že budete další přípravky a ostatní bazénovou chemii používat naprosto zbytečně. Bez optimální hodnoty pH totiž nefungují ani další faktory. Pro správné fungování všech ostatních přípravků, je nezbytné, aby se tato hodnota pohybovala v optimálních podmínkách. Proto byste tento ukazatel rozhodně neměli podceňovat.

codalan.cz