Category: Podnikání

Proč se starat o pleť?

Každá kůže jednou za čas musí zestárnout, protože je nemožné, abychom měli celý život krásnou a napjatou kůži, když ji používáme a každý den ji vystavujeme okolním vlivům, například teplotě, záření, různým chemickým vlivům, a hlavně fyzikálním vlivům, a to že ji vlastně natahujeme, když se usmíváme a pak ji vracíme do původní polohy, když povolíme úsměv. Stejně to funguje například s mračením, takže pokožku neustále nutíme něco dělat a nějak se hýbat a je jasné, že se nám na pokožce někdy vytvoří vrásky. Nejvíce se vrásky tvoří samozřejmě na obličeji a jsou nejvíce vidět.

kolagen

Někteří z toho dělají vědu a jsou kvůli vráskám nešťastní, někteří zas vrásky naopak neřeší a je jim to jedno. O pleť bychom se ale měli všichni starat s láskou a péčí, protože nechceme za pár let vypadat jak želva s hlubokými vráskami, suchou pletí a podobně. Proto je třeba se o pleť starat a vyživovat ji, a to obzvlášť ve starším věku, kdy už to sama nezvládne. Jistě jste si mohli všimnout, že hodně lidí, poměrně hodně žen ve středním věku a starší používají kolagen na pleť, a to buď v krému, nebo jako doplněk stravy. Proč se kolagen používá a k čemu je vlastně dobrý? Takový kolagen tvoří pojivovou tkáň lidského těla a máme ho i v pleti.

kolagen

Je elastický, a právě díky němu můžeme naši pokožku natahovat a díky němu je elastická. Ovšem když jsme starší, kolagen už se nestíhá produkovat a tělo už to nezvládá, protože je starší. Proto si ho některé ženy dávají jako doplněk stravy nebo používají čistý kolagen na pleť, který jim vyplní vrásky. Není to změna taková, že by vám to vyhladilo vrásky úplně, to rozhodně ne, ale vrásky vám to vyplní a nebudou tak hluboké, což je úžasné. Nemůžete ani po své pleti chtít, aby se vrásky vyplnily úplně. Ale je důležité si pleť opravdu mazat nebo používat kolagen ve formě tablet, protože jedině tak bude vaše pleť zdravá a hydratovaná, starší pleť navíc velmi rychle ztrácí vodu a potřebuje promazávat. Starejte se o ni, ať z vás není želva.

codalan.cz