Category: Nezařazené

Proč se založení obchodní společnosti často nevyplatí?

Jedním ze způsobů, jak přijít k penězům, je začít podnikat. Většina lidí má za to, že to není špatný nápad – koneckonců, vidíme majitele velkých firem se spoustou peněz. V naprosté většině případů však založení obchodní společnosti Companiesandoffices.cz peníze nepřinese. Má to samozřejmě hned několik důvodů.

Jedním z nich je fakt, že zdaleka ne každý dovede řídit firmu. Není to totiž ani zdaleka tak snadné, jak se zdá, a pár špatných rozhodnutí ji dokáže velmi snadno potopit. Jistě, můžeme si najmout odborníky například na účetnictví či marketing, kteří nám mohou doporučit nejlepší cestu, avšak i oni se mohou mýlit. Následky však poneseme pouze my sami.

základní dovednosti majitele firmy

Je třeba také počítat s tím, že prostředí na trhu je skutečně tvrdé. Pokud se někde objeví nějaká díra, můžeme si být jisti, že bude velmi brzy zaplněna, jakmile ji někdo objeví. A i když patříte k těm šťastným, kteří využijí doposud opomíjenou část trhu, stále musíte bojovat s konkurencí, která se zákonitě okamžitě vynoří.

K tomu všemu se mohou přidat další vnější komplikace, které trh téměř ochromí, jako například současná epidemie koronaviru. Ta dělá situaci pro všechny ještě těžší, neboť je nyní mnohem složitější si udržet zákazníky a dosahovat požadovaného zisku.

objevování díry na trhu

Problém je také v tom, že své závazky musíme zaplatit. Pokud tedy například zjistíme, že naše firma se na trhu neudrží a chceme podnikání opustit, i tak musíme zaplatit mzdy zaměstnancům, uhradit faktury dodavatelům, a to bez ohledu na to, jakého zisku jsme jako společnost dosáhli. Tyto peníze tedy půjdou z našich kapes.

Samozřejmě závisí na tom, jaký typ společnosti máte, avšak obecně platí, že čím větší jsou rozhodovací pravomoci, tím více ručíte za chod společnosti i vlastním majetkem. I proto je dobré si dobře rozmyslet, jakou roli v ní chcete hrát.

To vše je samozřejmě nutné promyslet ještě před samotným založením. Pak totiž nebudete překvapeni.

codalan.cz