Category: Nezařazené

Tipy, jak přežít nocování na letišti

Jestliže se potřebujete včas dostat k odbavení svých zavazadel a nechcete cestovat přes celou Českou republiku osobním automobilem a řešit tak drahé letištní parkování, potom raději zvolte snadnější jízdu vlakem. Musíte si vždy nechat dostatečnou časovou rezervu z důvodu zpoždění či jiných mimořádných události na trati a dobře si zmapovat návaznost vlakových spojů na autobusovou dopravu, pokud nechcete platit nákladného taxíka. Autobusy vás během půl hodiny zavezou přímo až k terminálu. Ve večerních a ranních hodinách je doprava na letiště značně omezena. Poslední autobusy Airport express odjíždění z Prahy ve 22 hodin a první v 6 hodin ráno. Často vám nezbude jiná možnost než využit poslední autobusový spoj, abyste stihli vaše ranní letadlo. Připravte se tak na to, že v letištní hale strávíte i několik hodin nudného čekání než nastane čas vašeho odletu. vám nabídne pár užitečných nápadů, jak co nejlépe situaci zvládnout a překonat.
čekání na let

Pár základních tipů

  • Na nocování je nutné se dopředu dobře připravit. Zabalte si sebou do tašky teplou deku, nafukovací cestovní polštářek, termosku s teplým nápojem, svačinu a udělejte si v letištní hale aspoň trochu pohodlí.

  • Nejlepším přítelem, k překonání dlouhé chvíle, je poutavá knížka. Jakmile se začtete do děje a necháte se unášet na vlnách zajímavého příběhu, čas vám uteče poměrně rychle.

  • Stáhněte si do chytrého telefonu či jiného elektronického zařízení hudbu, filmy, seriály. Nezapomeňte na sluchátka a zpříjemněte si čas poslechem a zhlédnutím toho nejlepšího, co v zařízení máte.

  • Přeměňte nudné a dlouhavé nocování v zábavu a hrajte si. Přibalte si do kufru karetní balíček nebo sadu kostek a společně se s vašimi spolucestujícími bavte.

londýnské letiště

  • Výborným společníkem jsou také nejrůznější časopisy a noviny. Pokud si budete chtít i večer namáhat hlavu a zůstat stále v bdělém stavu, přibalte si křížovky, sudoku, osmisměrky.

  • Využijte nonstop letištní restaurace. Poseďte se v teplém a příjemném prostředí a dejte si něco dobrého k jídlu a pití.

codalan.cz