Category: Nezařazené

Usmívejte se a ukažte své zářivé zuby

Zuby máme jen jedny, a jakmile přijdou problémy, musí se řešit. Nevratné poškození zubů může mít za následek, že o ně nakonec úplně přijdete a pořídit si nové zuby není jen tak a navíc je to dost finančně náročné. Pokud se nechcete trápit s bolestmi zubů a trpět při návštěvách preventivních zubních prohlídek, musíte se o své zuby poctivě a pravidelně starat. Špatné, zažloutlé a zkažené zuby jsou vždy jen důsledkem nesprávné a nedostatečné péče o ně a můžeme si tak za tyto obtíže jen my sami.
jablečný ocet
A je to přece úplně zbytečné, když víme, že vše máme ve svých rukou, měli bychom na to pamatovat a na zubní hygienu dbát pořádně. Navíc krásný, zářivý a bílý úsměv je rozhodně lepší než se usmívat a ukazovat přitom zkažené a žluté zuby. Nikdy není pozdě začít a naštěstí to není nic těžkého. Ani nepotřebujete drahé pomocníky, stačí dodržovat pár obyčejných domácích rad. A váš úsměv bude za chvíli zase oslnivý.
·         Vhodný zubní kartáček: zubní kartáček je mnohem důležitější než pasta na zuby. Tu můžete mít klidně obyčejnou, za pár korun. Ale při výběru kartáčku na zuby si dejte záležet. Vybírejte vždy měkký kartáček. Nebojte se používat klidně dětský měkký kartáček. Má malé štětinky i hlavu, dostanete se tak lépe i k zadním zubům.
zubní kartáček s pastou
·         Žvýkejte: žvýkačky bez cukru, jsou bezvadným pomocníkem, pro vyčištění ústní dutiny během dne. Když si vezmete, co vše za den vypijete a sníte, je čištění v průběhu celého dne prostě nezbytností. A i když to tak na první pohled ani nevypadá, svým zubům tím uděláte velkou službu.
·         Vsaďte na osvědčenou dvojku: jedlá soda s citronem jsou dohromady úžasným pomocníkem, ať už chceme vyčistit, rozzářit a vybělit cokoliv. A platí to i v případě našich zubů. Udělejte si pastu s jedlé sody a pár kapek citronu a vyčistěte si jí zuby. Používejte vždy jednou týdně, výsledek se dostaví.
·         Jablečný ocet, profesionál v péči o zuby: jablečný ocet působí na zuby dokonce i jako přírodní antibiotikum, při zánětech zubů nebo dásní, vám dokáže skutečně pomoci. Ale umí toho ještě víc a zbaví vás skvrn na zubech a zuby také vybělí.

codalan.cz