Category: Nezařazené

Víte, jak se efektivně učit?

Velká spousta studentů si myslí, že když jim učení neleze do hlavy, automaticky to znamená, že je chyba v nich. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co všechno se při učení nachází ve vašem okolí? Co by mohlo ovlivnit kvalitu studia? Dokonce v samotné Řecké antice vznikla idea toho, že chaos je na počátku všeho. Měli bychom být rádi, že žijeme ve století, kde platí pravidla a informovanost. Nejen prosvětlený byt nebo zelené rostliny či dokonce pořádek jsou stylem dnešní doby, které navíc pozitivně ovlivňují život i psychiku. Každý by si měl pamatovat, že musí vyhnat chaos ze svého prostředí a to nejlépe co nejdříve to jen půjde.
blond čtenářka

Je možné, že váš pokoj máte vybaven designovým nábytek a dle těch nejmodernějších trendů. Ani tohle ale neznamená, že vše půjde pouze snadno. Neměli byste se zaměřovat pouze na barvu či uspořádání, ale také světlo.

Důležité je také větrat. Mozek prostě potřebuje dostatek kyslíku, takže byste mu jej měli dopřát v co největší míře. Rozhodně se pravidelnému větrání nevyhýbejte.
čtení knížky

Důležitá je také stabilita místa a dostatek světla. Vždy byste si měli najít takové místo, které vám bude k učení maximálně vyhovovat. Není přece žádným pravidlem to, že musíte při učení sedět u stolu. Jestli je pro vás lepší sedačka nebo postel, pak se do ní rozhodně přestěhujte.

Při učení byste se nikdy neměli nechávat rozptylovat rádiem nebo kanálem YouTube. Při jakémkoliv rozptýlení trvá mozku 20 minut, než se zase začne plně soustředit.

Důležité jsou přestávky a to hlavně tehdy, pokud máte hromadu studijní látky, kterou se potřebujete naučit. Látku byste si měli rozdělit na jednotlivé bloky a každé se po částech věnovat. Po naučení jednoho bloku si vždy dejte alespoň 15 minutovou pauzu. Po pauze si blok zopakujte a pokračujte dále.

Na světě neexistuje nic horšího, než se učit na stole, který má chaotické uspořádání. Všechny možné zbytečnosti vás mohou jednoduše rozptýlit. K učení vám postačí pouze učebnice, papír a zvýrazňovače. Vše ostatní vůbec nepotřebujete.

codalan.cz