Category: Podnikání

Vosy u lidského obydlí


Vosy jsou rozhodně pro přírodou potřebné, ovšem u lidského obydlí jsou hodně nebezpečné. Klid můžeme mít díky likvidaci, jenž zařídí specialisté.

Vosy u lidského obydlí

Agresivní hmyz

Když nám po zahrádce léta třeba včela či čmelák, tak můžeme být rádi, že nám opilovávají květy. Ovšem když se nám u lidského obydlí začnou vyskytovat ve větší míře vosy, tak máme pravděpodobně problém, protože je vysoká šance, že si tu někde udělali hnízdo. Tento jev můžeme pozorovat hlavně v období srpna. Na veřejných místech, kde je větší výskyt lidí stará o likvidaci starají hasiči, ovšem u nás doma si buď poradíme sami, nebo pozveme odborníky.

vosa na květině

Největší problém je v agresivitě tohoto hmyzu, kdy bodnutí pro takového alergika může mít skutečně vážné následky, kdy nejhorším možným scénářem je smrt. Při likvidaci musíme mít vhodný ochranný oblek a vybavení. Jednou z možností je aplikace uvolněného postřiku, přičemž vždy musíme být od hnízda dostatečně daleko a mít pro případ nouze připravený únik. Můžeme použít také maketu vosího hnízda, jenž odpudí vosy pravé, což je šetrné řešení.

Práce profesionální firmy

Tento hmyz je také chytrý, takže si pro hnízdo zvolí mnohdy špatně dostupné místo třeba pod střechou či ve zdi. Běžnému člověku se nedoporučuje lézt při likvidaci po žebříku či štěně, protože by na náš vody z hnízda mohli vylétnout, čehož se lekneme a prudkým pohybem spadneme. Pokud jste alergici, tak se těmto místům výskytu obloukem vyhýbejte. Navíc z oblasti střechy se můžou dostat do nemovitosti, což je opravdu hodně nebezpečné.

vosí hnído

Bezpečnou a účinnou variantou je zavolat si domů specializovanou společnost, která si jíž poradí. Čím zahubit vosy Praha-deratizacnisluzby.cz? Možností je více, kdy takové hnízdo v zemi se často řeší vařící vodou. Pro obyčejná hnízda třeba pod střechou se používají speciální přípravky plus se musí samotné hnízdo shodit a odstranit. Cena za likvidaci vos je v současné době něco okolo 1 300 Kč, k čemuž musíme ještě připočítat dopravu. Díky likvidaci zabráníme pobodání, jenž kvůli vysokému obsahu jedu není nic příjemného.

codalan.cz