Category: Nezařazené

Za odpočinkem s dospívajícím bručounem

Znáte to – vše, co se vám doma hromadí ve vás vyvolává nejen nekončící kolotoč stresu, ale i povinností, kterých je někdy nad hlavu. Dovolenou máte proto nejen v hlavě, ale už se i vidíte někde na pláži s „prázdnou hlavou“ a relaxem, který si skutečně zasloužíte! Co ale, když máte doma dítě, které byste nejen neměli, ale ani nechcete nechávat několik dnů osamotě? I za cenu, že je v pubertě zvažte možnost, že si ji užijete tak, jako nikdy předtím.
stojka na pláži.jpg

Výhrady bude mít pravděpodobně ke všemu

Pokud si myslíte, že mu nějakým způsobem vyhovíte, vraťte se zpátky na zem. Děti v pubertálním období mají ve zvyku sabotovat každý nápad, který jim rodiče předloží. Nic ve zlým, ale je víc než možné, že to bude u vás fungovat stejně. Můžete však myslet jako on a promyslet, jaký druh dovolené, by se mu v jeho věku mohl zamlouvat. Není to nic těžkého! I v případě, že navenek to nedá najevo, určitě ho potěší prostředí mladých lidí, výběr zábavy a příjemné počasí, taktéž jak nějaká možnost, být na chvíli sám.
grimasa dívky.jpg

Je možné skloubit relax a pubertu?

Pokud jste se už pro výběr místa rozhodli, teď vás bude čekat ta nejtěžší část, a tou je pobyt s vašim věčně negativně přemýšlejícím dítětem.
Když máte opravdu zájem o to, aby si ho užil, myslete na jeho potřeby a nedávejte na první místo jen ty vaše.
Dejte mu dostatek osobního prostoru, ať si zajde na bezpečnou vzdálenost od vás za někým, kdo bude v jeho věku. Pamatujete si na dovolenou, kde jste potkali vaši letní lásku? A myslíte si, že váš puberťák po něčem takovém netouží? Nehlídejte ho jako oko v hlavě a nechte ho přirozeně dýchat i ve chvíli, kdy nebude s vámi.
puberťačka s kšiltovkou.jpg

Úkol to bezpochyby nebude lehký, ale omezování se na dovolené nenosí. Když chcete, aby byl klid a pohoda na obou stranách, dejte sami sobě slib, že se o to jako dospělí (obvykle rozumnější) pokusíte a nebudete jen rodiči, kteří pořád jen prudí.

codalan.cz