Category: Hobby

Změna je život


Máte pocit, že už vás váš byt začíná tak trochu nudit? Tak to je ten nejvyšší čas na to, abyste začali plánovat nějaké změny v jeho uspořádání. Někdy postačí jen úplné maličkosti a vy se budete opět cítit dobře a pohodlně ve svém domově. Bohužel ne vždy stačí tak málo a někdy už prostě není vyhnutí a je nutné provést nějakou větší rekonstrukci. To se však týká takových těch místností jako je kuchyň nebo koupelna, které pak vydrží zase dlouhou řadu let. Co tedy dělat, když máte pocit, že by to chtělo nějakou změnu?

maják v Norsku

  • Zkuste vymalovat. Někdy stačí jen změnit barvu pokoje a vše se náhle ukáže v jiném světle. Velmi originálně vypadá, když se nechá vymalovat jen jedna stěna anebo naopak kontrastně dvě ale v rozdílných barvách. Jedna stěna bude v tmavém odstínu a druhá a klidně protější bude naopak v světlém provedení.
  • Dekorace. Ano, někdy stačí opravdu tak málo jako jsou malé dekorativní drobnosti, které koupíte snad na každém rohu. Můžete si tak vyzdobit byt vždy podle nějakého tématu – například když jsou Vánoce, Velikonoce a podobně… Na podzim je dobré kupovat dekoraci v barvách jako má podzimní listí a podobně. Vždy však dbejte, aby to nebylo až moc kýčovité a snažte se barvy ladit s výmalbou zdí a koberci.

barevná křesla

  • Vyzkoušejte nějaký výstřední prvek. Takový nábytek vyrobený z palet je v dnešní době hodně populární. Můžete si z nich vyrobit třeba noční stolky nebo jen odkládací konferenční stolek do obývacího pokoje. Nápadům se meze nekladou a vy v sobě můžete probudit toho kreativního ducha, který z vašeho domova vykouzlí opět oázu klidu a pohody.
  • Přerovnejte nábytek. Někdy je to jen o tom, že už vás prostě nebaví to, jakým způsobem vaše pokoje vypadají. Uvidíte, že když zkusíte přemístit nábytek do jiného pořadí, tak místnosti dostanou rázem zcela jiný význam. Inspirací vám mohou být nejrůznější katalogy s nábytkem a časopisy o stylu bydlení, kde mimo jiné můžete najít i plno zajímavých rad a tipů.

codalan.cz