Category: Technika

Bezpečná pomoc


Autojeřáb už dávno není jen pomocníkem při stavbách velkého rozsahu, jakými jsou například mosty, tunely nebo dálnice. Čím dál více jsou zapotřebí i k některým soukromým účelům. V současné době například řeší mnoho lidí nedostatek garážových prostor jednoduše tím, že si pořídí mobilní betonovou garáž s podlahou. Problémem bývá nejen to, jak ji dopravit na místo, ale především to, jak ji usadit přesně tam, http://umsemumtam.cz/ kam patří. Není to opravdu žádný neřešitelný problém. Stačí si najít firmu, která se zabývá jeřábnickými pracemi https://autojeraby-bastur.cz/a pak už to půjde docela snadno.

oprýskaný jeřáb

·        Jelikož se rozhodně nejedná o žádnou jednoduchou záležitost, rozhodně je dobré najít si o vybrané firmě reference a také zjistit, jak dlouho se v tomto oboru pohybuje.

–         Pokud úspěšně funguje alespoň po dobu pěti let, je to záruka toho, že je spolehlivá.
Od firmy, která pronajímá těžkou techniku, budeme určitě vyžadovat také záruku bezpečnosti práce. Nejedná se přeci jen o přenášení nějakých lehkých břemen. V případě nečekané havárie by šlo jistě o nejen o zdraví, ale i o životy.

·        Jeřáby musejí pravidelně procházet přísnou technickou kontrolou.

–         Nejlépe každým rokem, protože při větší vytíženosti by se snadno mohly objevit některé technické závady.

žlutá helma

Zodpovědnost především

Kromě techniky je při práci velice důležitý samozřejmě i lidský faktor. Co by bylo platné, kdyby stroje byly v perfektním pořádku, pokud by s nimi manipulovat nějaký diletant. Vyškolený personál s alespoň dvouletou praxí je tedy samozřejmostí. Kromě toho kvalitní firmy bazírují i na tom, aby jejich pracovníci byli spolehliví a dochvilní.

·        Při práci s břemeny se používají různé
–         vázací prostředky
–         lana
–         nekonečná lana
–         řetězy
–         kurty.

Všechny tyto pomůcky musejí být certifikované, protože i na nich leží tíha zodpovědnosti za bezpečné provedení veškerých prací.  

codalan.cz